Poradce zákazníka

Z velké části se setkáváme s uvědomělými klienty, kteří navštěvují restaurace poměrně často. Je zde ale určitá skupina zákazníků, kteří navštíví restauraci zřídka nebo poprvé. Dostanou návštěvu jako dárek a nebo je o ně v tomto směru dobře postaráno.

Udělím pár základních rad jak se v restauraci chovat.

1, Automobil před restaurací zaparkuji tak, aby se zde vešli i ostatní zákazníci.

2, Při vstupu do restaurace s dívkou, ženou vstupuji jako první.

3, Po vstupu do interiéru posečkám na obsluhu, které mi nabídne volný stůl. V případě že je v restauraci poměrně dost hostů. Je to z toho důvodu, že i u volných stolů může být rezervace.
Zde se zastavím. Nepříjemné pro obě strany jak pro hosta tak pro zákazníka je, když host nepočká a sedne si ke stolu , který není uklizený po předchozích hostech. Zde je pro obsluhu komplikované připravovat a prostírat stůl pro nově příchozí. Rada – posečkejte v bezpečné vzdálenosti až obsluha provede úklid stolu a vyzve vás k usednutí.

4, Dáma si vybírá místo u stolu jako první. Většinou je vhodné nabídnout ženě atraktivnější místo čelem do interiéru.

5, Po příchodu obsluhy nechme volný průběh konverzaci mezi hostem a obsluhou. Nechme si nabídnout a doporučit.

6, Při objednávce pokrmů se neváhejme zeptat obsluhy na termíny v názvech , kterým nerozumíte. Filírované, flambované, supreme…..při konzumaci nebudeme zbytečně řešit něco co jste vyloženě nechtěli.

7, Do restaurace ač to zní divně nechoďte hladoví. Pokud navštívíte restauraci v tomto případě je vhodné si objednat předkrm. Zejména polévka vás z části zasytí a vy si budete moci vychutnat další chod. Zákazníci, kteří přijdou do restaurace hladoví a objednají si ihned hlavní chod který vyžaduje určitý čas na přípravu jsou zbytečně nervózní a nikdy si pokrm nevychutnají. Každý pokrm si vyžaduje čas na přípravu. Pokud navštívíte restauraci B2B, kde se pokrmy připravují vždy individuálně po každé objednávce musíte počítat s určitým časem přípravy, který je navíc ovlivněn počtem zákazníků. Pokud máte na návštěvu pouhých 10 minut vyhledejte raději jiný podnik typu rychlé občerstvení.

8, Při dotazu obsluhy zda bylo vše v pořádku, zda jste si pochutnali atd. mluvte vždy pravdu. Vůbec se nebojte sdělit svůj názor. Budete tím učit a školit personál restaurací a i oni sami budou vědět zda svou práci dělají dobře.

9, Při placení vám obsluha donese účet v deskách. Do těchto desek vložte požadovanou částku dle vaší objednávky. Obsluha si pro desky přijde zpět a následně vám přinese rozdíl částky na účtence a vámi vložené hotovosti. Nemusíte se obávat, že by jste nedostali vráceno. Tento způsob placení je pro vás i pro obsluhu ta nejlepší volba. Je to především z těchto důvodů. 1 – obsluha vám nemusí koukat ze zhora do peněženky. 2 – vámi ponechaná částka TIP pro obsluhu je anonymní. 3 – Vaše útrata v restauraci je pro ostatní anonymní.

10, Při odchodu z restaurace by jste měli mít skvělý pocit příjemně stráveného času. Pokud takový pocit nemáte bylo něco špatně. Sdělte to personálu aby se mohli zlepšit. Uvědomělý personál, kterým záleží na spokojenosti zákazníků si vaše slova vezme k srdci a zcela určitě vás při příští návštěvě mile překvapí.